środa, 16 października 2013

Jak zacząć ćwiczyć?

     Zacznę od jutra, od poniedziałku , od przyszłego miesiąca, od Nowego Roku. Znasz to?

     Każdy gdzieś tam głęboko w sobie wie, że mówienie sobie, że zacznie się robić cokolwiek, (nawet nie mam na myśli treningów) od jutra czy innego, każdego byle nie dzisiejszego dnia prowadzi nas w 99% przypadków do kolejnego poniedziałku.

Jak to zrobić żeby zacząć już dziś, teraz?


     Kluczem do tego, żeby zacząć coś robić, nie wbrew sobie, tylko tak z werwą i energią, uśmiechem i pozytywnym nastawieniem to określenie swojego CELU.

     Jeżeli masz świadomość tego, co chcesz osiągnąć, to będziesz w stanie dobrać odpowiednie narzędzia, żeby to zrealizować.

     Chcesz schudnąć, chcesz dostać lepszą pracę, czy może marzysz o zwiedzaniu świata? Czegoś nie zapragniesz, wszystko możesz osiągnąć mając swój cel, więc zastanów się dlaczego chcesz to zrobić i dobierz środki aby to osiągnąć.

     Gdy już wiesz, jaki masz cel daj szczyptę samozaparcia, systematyczności i cierpliwości, a jestem przekonany, że dojdziesz tam gdzie chcesz!

     Temat dotyczy ćwiczeń, więc obstawiam, że chcesz poprawić swoją kondycję oraz wygląd. Pewnie bardziej to drugie niż pierwsze. Jeżeli masz zamiar ćwiczyć w zamkniętym pomieszczeniu to wystarczy Ci zwykła bawełniana koszulka i jakieś spodnie (wygodne oczywiście). Zanim jednak zaczniesz musisz mieć pewność, że Twoje zdrowie jest wystarczające, żeby podjąć się wyzwania. Jedna wizyta u lekarza da Ci pewność i spokój, że sobie w niczym nie zaszkodzisz. Do tego polecam wgłębić się w temat zaplanowanej aktywności i zacząć to robić! Jeżeli natomiast chcesz ćwiczyć w plenerze polecam odzież termoaktywną. Nie chcesz chyba w bawełnianej koszulce się zapocić i później leżeć w łóżku z gorączką?

     Ta koszulka i spodnie wraz z Twoim charakterem prowadzą do wymarzonego ciała, jestem przekonany, że dasz radę! Jeżeli dodamy do tego Twoją motywację, która na początku płonie jak szalona to oboje jesteśmy przekonani, że sobie bardzo dobrze poradzisz! Motywację utrzymasz przez systematyczność i samozaparcie, cotygodniowe efekty Twojej pracy będą ten ogień jeszcze bardziej rozpalać.

Jesteście gotowi na to wyzwanie?


Niebawem ukaże się artykuł o tym jak zacząć biegać z głową, serdecznie na niego zapraszam.

3 komentarze:

 1. Znam to doskonale, każda wymówka jest dobra aby nie zacząć, ale jak już się zacznie, jak złapiesz przysłowiowego bakcyla to zaczyna lecieć z górki. Szukasz co raz to nowych motywacji, nowe zajęcie w tym przypadku ćwiczenia działają jak narkotyk, tym bardziej że zaczynasz widzieć pierwsze efekty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i te endorfiny, które się wydzielają bardzo korzystnie wpływają na resztę dnia po treningu:)

   Usuń
 2. Ogłoszenia Radom
  Z dumą oraz radością pragniemy zaprezentować swój najnowszy serwis ogłoszeniowy, który poświęcony jest ogłoszeniom lokalnym. Opcja ta daje wyższe szanse na to, by twoje ogłoszenie doszło do właściwych odbiorców. Nasz portal ma dużą liczbę zalet, co robi go wyjątkową alternatywą oraz dodatkiem dla największych serwisów aukcyjnych oraz ogłoszeniowych. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest posiadać w zanadrzu więcej rozwiązań niż tylko jedno i to to szczególnie rozchwytywane. Niektóre wspaniałe rzeczy czają się w ukryciu oraz naprawdę warto do nich dotrzeć zanim zrobi to ktoś inny oraz weźmie ci sprzed nosa to, co chcesz kupić. Planujesz oddać psa? Wziąć psa? Sprzedać pojazd? Odnaleźć żonę? Sprzedać żonę? Żartujemy, tego akurat nie możesz u nas zrobić. Lecz całą resztę? Jak najbardziej! Dlaczego warto korzystać oczywiście z naszego portalu? Po pierwsze, jest to w stu procentach darmowe rozwiązanie. Po drugie, nie trzeba u nas ani zakładać konta, ani się logować. Portal jest wyjątkowo intuicyjny w obsłudze. Możesz wybrać, przez jak długi okres twoje ogłoszenie będzie wyświetlane w naszym serwisie. Ogłoszenia pogrupowane są na jasne oraz zrozumiałe kategorie. Jest ich aż trzynaście. Odnajdziesz tu nie tylko choćby ogłoszenia dotyczące usług bądź zwierząt, czy o pracę, ale dodatkowo znajdziesz ogłoszenia towarzyskie. Bez kłopotu oraz rejestracji możesz dodatkowo dodać własne ogłoszenia na dowolny temat. Spróbuj własnych sił oraz sprawdź czy spotkasz się z odzewem. Więcej przydatnych wiadomości na temat tego, jak działa nasz portal, a dodatkowo liczne ciekawe ogłoszenia, znajdziesz na naszej stronie internetowej. Wpadnij oraz zobacz, co możesz odnaleźć. Na pewno nie pożałujesz.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...